Kam na výlet

Tipy na výlety v okolí

Cyklotrasy – Třeboňsko

Cyklotrasy – Třeboňsko

Cykloturistika patří mezi nejoblíbenější rekreační aktivity na Třeboňsku. Zdejší rovinatá krajina s rozlehlými borovými lesy, staletými hrázemi rybníků a malebnými vesničkami přímo vybízí k výletům na kole. Kvalitní sít značených cyklistických tras Vám umožní obdivovat nejrůznější zákoutí této unikátní krajiny rybníků.

Poznávání Třeboňska na kole – naučné stezky

Kromě značených cyklotras najdete na Třeboňsku i několik cyklistických naučných stezek, které vás blíže seznámí s přírodou a historií oblasti. K nejznámějším patří cyklistické stezky Okolo Třeboně (39 km) a Rožmberk (22 km), které obě začínají v Třeboni na hrázi rybníka Svět. V jihovýchodní části CHKO Třeboňsko se můžete vydat na historicko-naučnou cyklistickou stezku Pamětí Vitorazska.

Cyklotrasy v okolí Třeboně

Ve městě Třeboni a v jeho nejbližším okolí najdete hned několik značených cyklistických tras směřujících na různé světové strany. Přímo městem Třeboň prochází dálková cyklotrasa Rožmberského dědictví, která je součástí stezek Greenways Praha – Vídeň. V okolí Třeboně vede souběžně s cyklotrasou Rožmberského dědictví také cyklistická trasa Třeboňsko – Waldviertel, která navazuje na cyklotrasy v příhraniční rakouské oblasti Waldviertel.

Více o dálkových cyklotrasách na Třeboňsku.

Třeboňsko – výlety na kole

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně (39 km) – okruh
Cyklistická naučná stezka Rožmberk (22 km) – okruh Třeboň – rybník Rožmberk
Stezkou Emy Destinové  – (48 km) okruh z Třeboně přes Stráž nad Nežárkou
Na kole po okolí třeboňských rybníků (64 km) – Třeboň – Nové Hrady
Ze Slavonic do Třeboně (77 km) – Slavonice – Třeboň
Další tipy na cyklistický výlet na Třeboňsku

Mapa – cyklotrasy Třeboňska

Pokud se budete chtít vypravit na některý ze zmíněných výletů, anebo si budete chtít naplánovat svůj vlastní výlet, podrobnou on-line cyklistickou mapu Třeboňska najdete na portálu www.cykloserver.cz. Kromě značených číslovaných cyklotras jsou zde zakreslené i ostatní cyklistické trasy (například polní cesty, které jsou také vhodné pro výlet na kole).